Це село міського типу, яке розташоване на території Сколівського району, у Львівській області. Славське знаходиться в сонячній долині, в місці, де зливаються дві річки – Славка і Опір. Оточений з двох сторін хребтами Ґорґани і Бескиди.

slavske

Історичною датою заснування Славсько, на думку деяких дослідників, вважається 1483 рік. Але археологічні знахідки в цих місцях свідчать про те, що місто було заселене ще з давніх часів.

Деякі археологи вважають, що перші поселення з’явилися ще приблизно в Х столітті, а назва села пішла від слова “славні”, яким колись називали воїнів князя Святослава, які, як відомо, відрізнялися хоробрістю в боях, а після того, як князь загинув, оселилися тут.

slavske_1920
Історія Славсько як зимового курорту, бере свій початок ще з XVI и- XIX віку.

Транспортна розв’язка Славська досить добре розвинена. Сучасна залізнична станція приймає потяги не лише з усіх регіонів України, але і із Словаччини, Угорщини, Австрії, Росії. Добре також розвинені мережі автомобільного транспорту.

У Славському досить розвинена інфраструктура зимового і літнього відпочинку. Прекрасні ландшафти з вічнозеленими хвойними лісами є основою повноцінного відпочинку і оздоровлення. Взимку – це справжній рай для лижників.

zyma_18

Найвищі вершини – Кичерка, Плай, Прислип, Плишка, Ильза, Клива, Писаний Колодязь або Довбушанка, Високий Верх, Тростян.